The 6 Fireballs

O nás

Kapela The 6 Fireballs vznikla na sklonku roku 2001 v Brně pod původním názvem The Fireballs. Do roku 2018 máme za sebou více než tisíc vystoupení po České republice i v zahraničí. Prohlédněte si náš seznam referencí a vybraných minulých vystoupení.

Repertoár tvoří zejména skladby z období klasického rock'n'rollu s přesahem do rhythm'n'blues a jump swingu, tj. cca z let 1950-1962. Jedná se o hity, které složili a hráli Bill Haley, Chuck Berry, Fats Domino, Jerry Lee Lewis, Elvis Presley, The Jodimars, Louis Jordan, The Treniers a další, ovšem i o skladby méně známé, novější, starší a vlastní, v angličtině, v češtině i čistě instrumentální.

Důraz klademe zejména na autentický zvuk, swing, image a divokou pódiovou show. Na jevišti nechybí řada původních artefaktů z konce 50. let - účinkuje s námi sbírka originálních starých mikrofonů Shure z let 1947-1963, oválný buben Trixon Speedfire či někdy dokonce více než 50 let stará zvuková aparatura s nezbytným páskovým echem.

Současné složení kapely: Petr Pospíšil (kontrabas, zpěv, kapelník), Pavel Štursa (kytara, zpěv), Petr Janovský (tenor saxofon), Pavel Zlámal (baryton saxofon), Matěj Fouma (klavír, akordeon, zpěv) a Viktor Martinkovič (bicí).

Mohli jste nás vidět například na největším evropském RnR festivalu Summer Jamboree v Itálii, mezinárodním R'n'R & rockabilly festivalu Rumburk Rumble, jako předkapelu Jerry Lee Lewise, několikrát na TV Nova a v České televizi či jako hlavní kapelu na Boogie plese ve Vídni. V roce 2003 jsme vydali desku On Fire, v roce 2011 desku Pozdě či na knap, v roce 2017 desku 6-2-6.

Od roku 2013 nás můžete vídat také pod názvem Gone Hepsville s naší vlastní hudbou - takto jste nás mohli vidět například na festivalech Rhythm Riot, Hep Cats Holiday či Shake That Boogie baby! v Anglii, Hangar Rockin' ve švýcarsku, Firebirds festivalu v Německu a mnoha dalších. Také jsme v roce 2014 vydali desku Lotsa Rhythm a v roce 2018 desku Gimme! u anglicko-německého vydavatelství Rhythm Bomb.

V prosinci roku 2012 byla kapela The Fireballs slavnostně uvedena do Síně slávy českého Rock and rollu, čehož si vážíme o tom víc, že všichni ostatní, se kterými jsme ji v té chvíli sdíleli, byli nejméně o generaci starší.

Zpět